portal osiedli, dzielnic i miast

Żukowo Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Pępowo » Forum » Słoneczne Tarasy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Słoneczne Tarasy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kriskris 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sie 26, 2008 9:56
Posty: 10
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 10:06    Temat postu: Słoneczne Tarasy

Witam i zachęcam do umieszczania tu informacji, doświadczeń itd. wszystkich mieszkańców osiedla Słoneczne Tarasy. Sam tu mieszkam od paru miesięcy i mam co opowiedzieć....

Mieszkaniec domu nr 9
AdriannaS 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Sty 09, 2010 19:56
Posty: 5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 16:44    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

witam, zamierzam kupić dom na słonecznych tarasach, proszę o wszelkie info/uwagi dotyczące firmy, jakości budynków, rzetelności, itd. Najchętniej poznam minusy mieszkania na tym osiedlu, bo póki co widzę same plusy Smile
z góry dziękuję i pozdrawiam
konewka25 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Śro Sie 11, 2010 11:37
Posty: 3
Skąd: Pruszcz

PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 11:41    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

kriskris to może najpierw sam coś napisz dla przyszłych sąsiadówSmile jak sie mieszka? Jak z dojazdem do trójmiasta? jak sie współpracowało z firmą doorino?
moniaibartek 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sie 12, 2010 17:22
Posty: 28
Skąd: Gdańsk-Żabianka

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 17:24    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

Witam Smile
również przymierzamy się do kupienia domku na tym osiedlu Wink

Czekamy na opinie Smile plusy i minusy mieszkania na osiedlu i w domu Smile

wszystkie informacje będą przydatne Hyhy

pozdrawiamy Rotfl
johnyrlr 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:42
Posty: 34
Skąd: Pępowo

PostWysłany: Śro Lis 16, 2011 19:49    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

witam

My się wprowadzamy na początku przyszłego roku, wiec już za 2 miesiące Smile
Czy jest tu ktoś ?
Monia1805 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 8:12
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 8:25    Temat postu: Wprowadzka

tak tak my się wprowadzamy w styczniu 2012 (nr domu nadal nie znany) Rotfl
w końcu.... bo wielu miesiącach użerania się z P. inwestorem, po miesiącach stresów i nerwów.. Wprowadzamy się!!!!!!!!! Rotfl
johnyrlr 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:42
Posty: 34
Skąd: Pępowo

PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 9:12    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

My też w styczniu max w lutym Smile Nasza działka to 45/86 - podobno numer 19 to ma być Smile

Wiec będziemy sąsiadami. A Ty która działeczka?
Monia1805 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 8:12
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 13:47    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

45/109 to nasz numer domu Smile
cały czas czekamy na oddanie,które sie juz o miesiąc przedłuża i końca nie widać Razz
kamilka85 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pią Lut 04, 2011 12:48
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 18:03    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

Witam wszystkich sąsiadów! nasza dzialka do 45/108 numer domu oznakowany jako 34! podobno odbior domu ma nastapic w tym tyg! doczekać sie wrecz nie moge! ktos z zaglądajacych na forum mial odbior w zeszlym tygodniu? bo byly odbiory 2 domów!
johnyrlr 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:42
Posty: 34
Skąd: Pępowo

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 14:06    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

Dajcie znać jak poszły odbiory.

Na kiedy miałyście terminy? Ile opóźnienia i czemu? Czy przed odbiorem już coś robiłyście w domu, czy dopiero po odbiorze można - kuchnia, łazienka itp?
Monia1805 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 8:12
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 12:31    Temat postu: pierwszy odbiór był 2tyg temu

a ponowna próba odbioru miała miejsce dziś.
Mam przed sobą listę usterek sporządzoną przy odbiorze, mianowicie
pęknięta szyba w salonie,
niewyregulowane drzwi balkonowe w kuch. i salonie,
nierówno położone tynki,
mokre ściany do tego stopnia, że skrapla się woda,
brak osłon przy drzwiach wejściowych,
schody na piętro wykonane niedbale z widocznymi elem. metalowymi

Pytanie- czy ktoś się wczytywał w specyfikację drzwi do domu? Looka kto uważa że są wewnątrz klatkowe?
johnyrlr 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:42
Posty: 34
Skąd: Pępowo

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 13:24    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

Jeśli chodzi o drzwi, to są one kiepskie, ale czego się spodziewać po stanie developerskim? Nawet Hossa, w standardzie kładzie podobne drzwi.
Najlepszy sposób to przekładasz je do wejścia z garażu, a tu montujesz jakieś porządniejsze - my tak robimy.

Tylki na mokro mają to do siebie że są mokre Smile nam też to nie pasuje że będzie trzeba suszyć to jeszcze z miesiąc, ale z drugiej strony jest dom stawiany w pół roku, a nie rok jak normalnie i cena jest o połowę niższa niż gdzies by się postawiło z działką.

Wydaje mi się że pewne niedociągnięcia można im wybaczyć i na spokojnie wyjaśniać, a rozmawiałem z kilkoma mieszkańcami i mówili że wszystko było na bieżąco poprawiane, nawet po oddaniu domu, wiec tym bym się nie przejmował.

Teraz jest kiepski okres, bo zima wiec nie ma co się łudzić że te tynki wyschną w kilka dni, co mnie też się nie podoba, bo odbiór mamy w styczniu, a będzie trzeba to suszyć, ale są maszyny do wigoci co pomaga

Pisz na bieżąco jak tam Smile
christoph 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Gru 19, 2011 19:55
Posty: 12
Skąd: Żukowo

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 21:04    Temat postu: Chcesz prawdy - spytaj kilku mieszkańców osobiście

Gratuluję dobrego samopoczucia johnyrlr.
Na każdym forum dotyczącym tego osiedla występuje podobny johnyrlr (zmieniają się tylko nicki), obrońca sztandarowej inwestycji panów deweloperów, tłumaczący w mądry sposób fuszerki dokonywane na tej budowie.
Stan deweloperski domu to nie stan w którym połowa robót nadaje się do remontu, a niby niska cena nie upoważnia do lekceważenia nabywców.
Najbardziej uczciwie będzie zachęcić przyszłych klientów do osobistego kontaktu z licznymi mieszkańcami osiedla (najlepiej kilkoma ponieważ można trafić na parę osób w różny sposób oddanych wykonawcy). Usłyszycie ciekawe historie o "wstępnych" odbiorach, o ukrytych wadach, o wilgoci, o "jakości" wykonywanych prac i "bieżącym" usuwaniu usterek, o gwarancjach, "dobrym kontakcie" i obietnicach składanych tym którzy próbują dochodzić swoich praw. Nie będą to opowieści bezpodstawne. Do dnia dzisiejszego można jeszcze zobaczyć prace przy beznadziejnie wykonanych dachach garaży oraz wogóle nie wykonanych pracach zawartych w aktach notarialnych. Proponuję również przyszłym mieszkańcom uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rzadko którykolwiek termin wykonania prac jest przestrzegany.
Niedługo również może usłyszycie o sprawach sądowych założonych przez mieszkańców, którzy jeszcze nie załamali rąk i będą w ten sposób dochodzić swoich praw.
christoph 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Gru 19, 2011 19:55
Posty: 12
Skąd: Żukowo

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 21:10    Temat postu: Chcesz prawdy - spytaj kilku mieszkańców osobiście

Gratuluję dobrego samopoczucia johnyrlr.
Na każdym forum dotyczącym tego osiedla występuje podobny johnyrlr (zmieniają się tylko nicki), obrońca sztandarowej inwestycji panów deweloperów, tłumaczący w mądry sposób fuszerki dokonywane na tej budowie.
Stan deweloperski domu to nie stan w którym połowa robót nadaje się do remontu, a niby niska cena nie upoważnia do lekceważenia nabywców.
Najbardziej uczciwie będzie zachęcić przyszłych klientów do osobistego kontaktu z licznymi mieszkańcami osiedla (najlepiej kilkoma ponieważ można trafić na parę osób w różny sposób oddanych wykonawcy). Usłyszycie ciekawe historie o "wstępnych" odbiorach, o ukrytych wadach, o wilgoci, o "jakości" wykonywanych prac i "bieżącym" usuwaniu usterek, o gwarancjach, "dobrym kontakcie" i obietnicach składanych tym którzy próbują dochodzić swoich praw. Nie będą to opowieści bezpodstawne. Do dnia dzisiejszego można jeszcze zobaczyć prace przy beznadziejnie wykonanych dachach garaży oraz wogóle nie wykonanych pracach zawartych w aktach notarialnych. Proponuję również przyszłym mieszkańcom uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rzadko którykolwiek termin wykonania prac jest przestrzegany.
Niedługo również może usłyszycie o sprawach sądowych założonych przez mieszkańców, którzy jeszcze nie załamali rąk i będą w ten sposób dochodzić swoich praw.
johnyrlr 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:42
Posty: 34
Skąd: Pępowo

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 21:26    Temat postu: Re: Słoneczne Tarasy

christoph

Na innym forum też jestem zalogowany, bo interesuje mnie co się dzieje na osiedlu na którym kupiłem dom.

Nie jestem jakimś wysłannikiem developera, tylko zwykłym kupującym.
Tak jak pisałeś, najlepiej pogadać z kilkoma mieszkańcami i ja to włąśnie zrobiłem. Wszyscy są zadowoleni i mówią, że jeśli były jakieś niedopatrzenia, to były one szybko naprawiane przez wykonawce, wiec nie wiem skąd Twoje spostrzeżenia. Może napisz kim jesteś? Kupującym? A może z konkurencji?

Bo to o wilgoci to jedyne co się pojawia w wadach i dotyczy to jednej sprawy ludzi, którzy pomalowali od razu ściany po odbiorze, gdzie wykonawca zaleca poczekać z miesiąc - normalne że wilgoć gdzies musi wyparować.

Wiec ja nie usłyszałem bezpośrednio od mieszkańców nic złego, a byłem tam przez ostatni miesiąc dużo razy.

Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama